Linka pomoci pre ľudí v núdzi

30.03.2020

Obec Štítnik zriadila linku pomoci na telefónnom čísle 0901799988, ktorá je k dispozícii v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 11:00 hod.

Pre koho je určená:

Linka je prioritne určená pre osamelo žijúcich seniorov a ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorí nemajú v našej obci blízku rodinu alebo príbuzných a slúži najmä na sprostredkovanie a zabezpečenie nákupu základných potravín - hygienicky balených, drogérie alebo liekov v najbližšie dostupnom obchode, resp. lekárni.

Obedy pre seniorov a ŤZP osoby zabezpečuje Slovenský Červený kríž na tel. čísle 0903993338.

Ako postupovať:

1. Zavolajte na telefónne číslo 0901799988 nahláste svoje meno, adresu, poschodie hlavne uveďte, či ste v karanténe.

2. Pripravte si zoznam (potraviny - len hygienicky balené, drogériu, lieky), ktoré potrebujete nakúpiť. Ak máte potravinovú alergiu či intoleranciu, nezabudnite to oznámiť. Ak nešpecifikujete konkrétny druh výrobku, bude zakúpená najlacnejšia alternatíva. Suma za tašku bude v cene nákupu. Platba je možná iba v hotovosti.

3. Pripravte si podľa možností čo najpresnejšiu sumu.

Pri preberaní nákupu musíte mať rúšku a rukavice.

Prosíme, aby ste uvedenú službu využívali len na zabezpečenie nevyhnutných základných potravín v primeranom množstve.

Zároveň prosíme všetkých občanov nášej obce, aby boli vnímavejší vo svojom okolí. Možno Váš sused, žije sám, nemá mu kto pomôcť, nemá možnosť dozvedieť sa o tejto službe, prosím, informujte ho, pomôžte ak viete a môžete.

Zoznam aktualít:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >